21315
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21315,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Panopticon Films to dom produkcyjny zajmujący się kompleksową realizacją projektów filmowych i animacji. Nasze doświadczenie pozwala nam poruszać się biegle w procesach biznesowych i doradzać dobór odpowiednich środków wizualnych do realizacji celów strategicznych naszych klientów.  To co dla nas najważniejsze to dostarczanie wysokiej jakości filmów zawsze na czas i zawsze z pomysłem.

Zarząd Panopticon Films Sp. z o.o.

Prezes zarządu

Andrzej Sobina

Andrzej Sobina jest absolwentem psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego ze specjalizacją w mediach i w zarządzaniu. Pracował przy wdrażaniu i działaniach strategicznych dla wielu marek. Pierwsze kroki zawodowe zdobywał w agencjach reklamowych i domu mediowym. Po szkole filmowej oddany bez reszty sztukom wizualnym.

Członek zarządu

Jadwiga Husarska-Sobina

Jadwiga Husarska-Sobina jest jednym z najbardziej uznanych projektantów produktu w Polsce. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z dyplomem z wzornictwa przemysłowego oraz uczestnik wielu stypendiów, między innymi w Finlandii i na Węgrzech. Zdobywca nagrody Red Dot – Oskara w dziedzinie projektowania produktu.

Jesteśmy członkiem KKF – organizacja ta zrzesza profesjonalne firmy, organizacje
i doświadczonych twórców indywidualnych działających w branży filmowej w regionie Małopolski. Jest to również platforma wymiany informacji, działań promocyjnych, edukacyjnych i innowacyjnych.

Narodziny Panopticon

Powołaliśmy do życia firmę wykonując pierwsze projekty filmowe w ramach współpracy z Uniwersytetem Dzieci.

Wpisz Słowo - RMF MAXX

Nasz pierwszy duży projekt, który zakończył się ogromnym sukcesem. Dostaliśmy nagrodę Media Trendy za innowację w marketingu medialnym. Stworzyliśmy ponad 200 krótkich, zabawnych filmików z pracownikami RMF MAXXX i dużej anteny oraz z gwiazdami takimi jak Ada Szulc, Dominika Gawęda, Madox i inni.

Euro 2012

Na zlecenie Visual Support, Andrzej Sobina wyjeżdża do Polski i na Ukrainę obsługiwać fanzone Euro 2012 jako operator i realizator.

Pierwsza animacja 3D - Superba Krill

Kupujemy licencję do Autodesk Maya i wykonujemy naszą pierwszą animację 3D dla norweskiego klienta. Projekt jest o tyle trudny, że wymaga konsultacji medycznych żeby pokazać sposób działania Omega3 na ludzki organizm.

Przeprowadzka na ul. Św. Krzyża

Przeprowadzamy się razem z zaprzyjaźnioną firmą informatyczną Mauvelous na ulicę Św. Krzyża gdzie ulokowani jesteśmy do dziś. Nie obyło się bez generalnego remontu.

Husarska Design Studio

Otwieramy studio designu, które po niedługim czasie jest uznawane za jedno z 10 najlepszych studio projektowych w Polsce.

Pierwsza kampania TV - PSB

Firma Reklamowa KUC zleca nam kampanię TV Polskich Składów Budowlanych, którą realizujemy przez cały 2015 rok.

Aplikacja VR na targach Busworld Kortrijk

Eksperymentujemy z sukcesem z wirtualną rzeczywistością. Dla firmy Kamet robimy interaktywne stoisko ze standem wirtualnej rzeczywistości, w której można zobaczyć w skali 1:1 elementy produkowane przez Kamet.

Stream Vision

Powołujemy Stream Vision Sp. z o.o. żeby rozszerzyć ofertę o wydarzenia na żywo.

Fundacja Start Film

Zakładamy fundację Start Film, aby ułatwić wejście na rynek pracy młodym, ambitnym osobom i pomóc dzieciom z trudnych rodzin zobaczyć możliwości budowania kariery i rozwoju kreatywnego.

Przejęcie Mauvelous Sp. z o.o.

Przejmujemy spółkę informatyczną Mauvelous , która później jest włączona w zasoby Panopticon Films.

Przekształcenie Mauvelous w Panopticon Films Sp. z o.o.

Powołujemy Stream Vision Sp. z o.o. żeby rozszerzyć ofertę o wydarzenia na żywo.