2793
post-template-default,single,single-post,postid-2793,single-format-standard,stockholm-core-1.0.6,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Enova365/ABC Colorex – testimonial video

 

Dla firmy enova365 nagrywaliśmy wideo referencyjne (testimonial video) prezentujące jak oprogramowaniem enova365 z rozwiązaniem: System Zarządzania Produkcją sprawdza się w firmie ABC Colorex zajmującej się m.in. lakiernictwem proszkowym. Jest to pierwsza część projektu, który realizujemy dla enova365.

Wideo referencyjne to ważny element marketingu

Społeczny dowód słuszności (Social Proof) to zasada, według której człowiek, nie wiedząc jaki pogląd jest słuszny lub jaki produkt wybrać, podejmuje taką decyzje, jak większość grupy. W dobie upowszechnienia się Internetu, czytanie opinii o danym produkcie, usłudze czy firmie jest jedną z podstawowych rzeczy jaką wykonujemy przed zakupem lub podjęciem współpracy. Faktem jest, iż prawie 80% badanych osób ufa opiniom przeczytanym w Internecie w takim samym stopniu, jak referencjom uzyskanym od znajomych. Dotychczas ludzie kierowali się głównie opiniami w formie pisanej (komentarze) oraz rankingami z liczbami, jednak obecnie tracą one na atrakcyjności oraz nie są zbyt wiarygodne. Dlatego coraz częściej firmy decydują się na stworzenie wideo referencyjnego, w którym to ich klienci polecają produkt, usługę bądź firmę innym klientom. 

Wzmocnij wizerunek firmy i zdobądź zaufanie klientów

Co wyróżnia wideo referencyjne spośród innych narzędzi marketingowych? Przede wszystkim autentyczność.

W wideo referencyjnym w naturalny i autentyczny sposób wypowiadają się klienci, którzy skorzystali z oferowanego przez nas produktu lub usługi i którzy są zadowoleni z uzyskanego efektu. Jest to o wiele bardziej przekonywujące, niż reklama z zatrudnionymi aktorami czy opinia napisana na forum przez anonimowego użytkownika. 

Dzięki referencji zadowolonych klientów, stajemy się atrakcyjniejsi w oczach przyszłych nabywców, którzy często podążają za zasadą social proof. Ponadto, firma nie tylko wzmacnia swój wizerunek, ale również zyskuje zaufanie ludzi, poprzez pokazanie naturalnych emocji i przedstawieniu zalet wdrożonego produktu/usługi.